Hakkımızda

Hakkımızda

Mertaş AŞ , 9599 gibi yüksek bir oranda CaC03 ve beyazlığa sahip kalsit rezervleriyle düryanın takdirini kazanmış Niğde'de 1974 yılında kurulmuştur. Fabrikamız 125.000 m? alan üzerinde 22.000 mz kapalı alanda üretim yaparak sektöründe Niğde'nin önde gelen firmalarından biri olmuştur.

2008 yılında Yapı Kimyasalları tesisi ve 2012 yılında Bims tesisini bünyesine ekleyerek bu alanlarda da faaliyet göstermeye başlamış ve ülkemizin öncü firmaları arasındaki yerini her geçen gün biraz daha sağlamlaştırmıştır. Sektörün en iyi seviyelerine gelmenin ve bu yolda ilerlemenin verdiği sorumlulukla, siz değerli müşterilerine yüksek kalite ve çeşitlilikte ürünleri iyi hizmet anlayışı ile sunmak adına; tesis, makine, AR-GE, beşeri ve teknolojik sermaye yatırımlarını arttırarak devam ettirmektedir.

Üretim yaptığı ürünlerin daha hızlı, güvenli, sorunsuz ve sürekli ürün tedarik garantisini sağlamak amacı ile kendisine ait geniş bir lojistik filosu oluşturmuştur. Tecrübeyi, müşteri

odaklı çalışmayı, çözüm esaslı olmayı ve ilerleyen teknolojiyi takip ederek; proseslerine iwme kazandıran bir yapıyı kendisine ilke edinmiştir.